Dag två

Återigen uppstigning 07.00 med promenad 07.30. Inga problem för våra elever, alla var snällt upp och gick ned till stranden för att sedan vända tillbaka och stilla den värsta hungern.

Pass ett startade i ett varmare väder än under gårdagen med skinande sol, där ett tonuspass väntade inför eftermiddagens snabbhetspass. Gick fint för samtliga, även om några var lite stela fortfarande efter resa och första dagens pass.

Lunch och vila, sedan i skuggan, för att köra pass på där snabbhet väntade. Gick bra för samtliga, speciellt då de visste att massage väntade på kvällen vid poolen där ryggmassage och benmassage stod på schemat. Massagen visade sig vara så pass rolig att vi drog över tiden en halvtimme för att sedan äta middag.

Efter en lugn kväll med en del filminspelning kring de olika gruppernas musikvideos sussade alla sött…

Följ oss gärna på Instagram för mer uppdateringar kring lägret!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *