Dag tre

Morgonpromenad löpte (!?) utan problem igen. Antingen är de morgonpigga eller har en annan morot/piska för att komma upp.

Då arenan var uppbokad för tävlingar skedde endast ett lugnare bålpass för halva gruppen medan andra halvan hade ett kombinerat styrke/häckpass på eftermiddagen. Sagt och gjort, 14.30 började dagens första pass i gassande sol och värme, där banorna var riktigt varma vilket några fick erfara då de gick barfota.

Häck för hela gruppen, och många visade på fina framsteg och där vi också har en hel del läckra videos på Instagram. Följs oss där!

På kvällen fick vi också se våra kära kastare som åkt bil till norra sidan ön för att kunna kasta rejält. Många var lite möra på kvällen men då det på torsdag väntar en vilodag där det ryktas om Surfing på stranden och besök på ett vattenland glömde många bort sina krämpor.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *